Bramki:
0-1 Łukasz Ujma 47’
0-2 Bartłomiej Kędzia 90’

Żółte kartki:
22’ Arkadiusz Lamch (Warta)
37’ Jan Pawlik (Warta)
50’ Jakub Gagat (Poczesna)
60’ Łukasz Ujma (Poczesna)
65’ Kamil Mrożek (Poczesna)
80’ Łukasz Kruk (Poczesna)
90’ Bartłomiej Kędzia (Poczesna)

Skład Warty Myszków:
1. Marcin Dusza – 69. Dominik Szecówka, 8. Mateusz Błaut, 14. Tomasz Stasiura – 18. Denis Zięba, 10 Piotr Cesarz (35’ 20. Dominik Piątek), 24. Jan Pawlik (kapitan), 22. Bartosz Orłow (55’ 3. Robert Karoński), 21. Łukasz Kowalik – 9. Arkadiusz Lamch, 11. Karol Gałus
Pozostali rezerwowi Warty:
2. Mateusz Jasik, 88. Rafał Dajek, 17. Dawid Sularz, 13. Michał Stasiura, 6. Jakub Torbus
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Gromu Poczesna:
Mateusz Żakiewicz – Mateusz Krakowian, Bartosz Kaźmierczak, Mateusz Kaźmierczak (80’ Jakub Charkowski), Przemysław Wojtasik, Łukasz Ujma, Bartosz Caban, Jakub Gagat (50’ Łukasz Kruk), Bartłomiej Kędzia (90’ Kamil Mrożek), Robert Kłoda (70’ Adrian Żak), Patryk Kłoda
Trener: Patryk Kozłowski

W niedzielne deszczowe popołudnie, podejmujemy w ramach drugiej kolejki częstochowskiej B klasy zespół Gromu Poczesna. Po zeszłotygodniowym blamażu w Kotowicach, zawodnicy Warty chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się  przed własną publicznością.
Niestety, pomimo zaangażowania i walki na całym boisku przez 90 minut, nie udało się pokonać rywali, a co gorsza ponieśliśmy drugą porażkę w rozgrywkach.
W pierwszej połowie gra była wyrównana, niestety nasi zawodnicy razili nieskutecznością, pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafili posłać piłki do bramki Gromu. A jak mówi piłkarskie przysłowie, „niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić”. I tak też stało się zaraz na początku 2 połowy meczu, kiedy to zawodnicy Gromu wyszli z kontrą, błąd popełnił nasz stoper i grający Prezes Gromu, Łukasz Ujma, pokonał naszego bramkarza pięknym strzałem z woleja pod poprzeczkę.
Po objęciu prowadzenia zawodnicy Gromu cofnęli się głęboko pod własną bramkę, grając momentami 7 zawodnikami w obronie. Taktyka ta okazała się skuteczna, gdyż nasi zawodnicy „walili głową w mur”. Ciężko było wypracować nam dogodne sytuacje strzeleckie. Najlepszą w końcówce meczu zmarnował Arek Lamch, który pięknym „szczupakiem” posłał piłkę na poprzeczkę bramki rywali.
W ostatniej minucie meczu goście przeprowadzili kontrę, z której strzelili gola pieczętującego ich wygraną. Cenne 3 punkty pojechały do Poczesnej!
Jeżeli chodzi o nasz zespół to nie tak wyobrażaliśmy sobie początek nowego sezonu. Dwa mecze i zerowy dorobek punktowy,  stosunek bramek to 1-7. Dramat….
Niestety "frekwencja" na treningach przekłada się na mecze ligowe. Samą ambicją i wolą walki nie da się wygrywać, kiedy brakuje zgrania w poszczególnych formacjach.
Za tydzień gramy u siebie z drużyną Orły Kusięta, która wszystkie mecze w tym roku rozgrywa na wyjeździe, z racji remontu swojego boiska. Początek meczu na Stadionie Leśnym w Myszkowie w niedzielę 10 września, o godzinie 17.00.

Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz, aby dopingiem pomóc zawodnikom Warty w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie!