Ajaks Częstochowa – WARTA MYSZKÓW 6-0 (1-0)

4-0 Grzegorz Kuziorowicz 80’
5-0 Michał Oleśkiewicz 85’
6-0 Mateusz Pokrzywiński 87’

Czerwona kartka:
88’ Jan Pawlik – /Warta/

Żółte kartki:
30’ Mateusz Pokrzywiński /Ajaks/
76’ Dominik Wysocki /Ajaks/

Skład Warty Myszków:
1. Marcin Dusza /68’ 12. Maciej Styburski/ – 8. Mateusz Błaut, 99. Dominik Szecówka, 21. Krzysztof Noszczyk /73’ 17. Dawid Sularz/ –  4. Denis Zięba, 9. Robert Karoński, 18. Mateusz Szecówka /67’ 23. Bartosz Orłow/, 25. Jan Pawlik /kapitan/, 16. Łukasz Kowalik /50’ 7. Dominik Piątek/, 19. Marcin Mikołajczyk – 11. Karol Gałus

Pozostali rezerwowi Warty:
24. Dominik Męcik
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Ajaksu Częstochowa
Igor Michalczyk – Adam Grobelak, Alex Walczyński, Krystian Kotarski, Mateusz Mazur- Piotr Ostalski, Grzegorz Kuziorowicz, Wojciech Rosa (75' Dominik Wysocki), Józef Chmielewski (64' Michał Oleśkiewicz), Robert Jędrzejczyk (45' Krystian Krowicki)- Mateusz Pokrzywiński (80' Piotr Pawłowski)
Trener: Piotr Pawłowski

Sędziowie: Bartosz Kuc (główny) oraz Patryk Kisiel i Piotr Merenda (asystenci).

W szóstej kolejce gościmy na boisku Ajaksu, tym razem jeszcze nie tego z Amsterdamu, tylko z Częstochowy.
Ciężko ten mecz skomentować, gdyż pierwsza połowa nie zapowiadała tego, co stało się po 90 minutach meczu….
W pierwszej połowie toczymy twardy, wyrównany bój z liderem rozgrywek. W trzeciej minucie Denis Zięba nie wykorzystuje idealnej sytuacji do strzelenia gola, pudłując z 4 metrów. Później tradycyjnie już w meczu Warty z negatywnej strony pokazują się sędziowie zawodów, nie odgwizdując ewidentnego faulu na naszym zawodniku w polu karnym Ajaksu. Chwilę po tej sytuacji przed polem karnym faul na naszym grającym trenerze, również bez reakcji sędziego zawodów.
W 37 minucie meczu zawodnik Ajaksu uderza piłkę z około 25 metrów a nasz bramkarz zamiast spokojnie ją złapać, pechowo wrzuca sobie sam piłkę do bramki. 1-0 dla Ajaksu!
Na początku II połowy meczu kontuzję kostki doznaje nasz pomocnik – Łukasz Kowalik, który musi opuścić plac gry.
W 61 minucie nasz bramkarz popełnia drugi koszmarny błąd w tym meczu i robi się 0-2. Od tego momentu Ajaks dominuje na boisku strzelając nam kolejne bramki. Kończymy mecz wynikiem 0-6…. Na domiar złego nasz kapitan otrzymuje w 88 minucie czerwoną kartkę, tak naprawdę nie wiadomo za co….
Wynik trzeba przyjąć na klatę i gramy dalej! Limit pecha chyba już wyczerpaliśmy w tym sezonie…

W najbliższą niedzielę 8 października o godzinie 14.30 podejmujemy na własnym boisku zespół Lelovii Lelów. Dzień wcześniej w sobotę o 10.00 nasz młody "narybek" podejmuje chłopków z Piasta Przyrów w ramach ligi okręgowej Młodzików Starszych.

Serdecznie zapraszamy kibiców na oba mecze!

Klasyfikacja strzelców B klasa, gr. 2
Czołówka klasyfikacji strzelców Klasy B, grupa II 9 goli: Grzegorz Kuziorowicz - Ajaks Częstochowa 8 goli: Karol Gałus - Warta Myszków Daniel Kozieł - Unia Masłońskie 6 goli: Mateusz Kapral - Lelovia Lelów Aktualizacja, na dzień 23 października ...