WARTA MYSZKÓW – MKS II Myszków 5-0 (1-0)

3-0 Karol Gałus 60’
4-0 Tomasz Stasiura 75’
5-0 Denis Zięba 90’

Czerwone kartki:
36’ Przemysław Frączek /MKS II – druga żółta/

Żółte kartki:
5’ Robert Wierzchowski /MKS II/
8’ Przemysław Frączek /MKS II/
17’ Tomasz Stasiura /Warta/
36’ Przemysław Frączek /MKS II/
37’ Norbert Wierzchowski /MKS II/
50’ Jakub Świeboda /MKS II/
70’ Dominik Szecówka /Warta/

Skład Warty Myszków:
1. Marcin Dusza – 14. Tomasz Stasiura (80’ 17. Dawid Sularz), 19. Denis Zięba, 15. Michał Stasiura (55’ 22. Jakub Torbus) – 21. Robert Karoński, 20. Mateusz Szecówka, 9. Jan Pawlik /kapitan/, 13. Dominik Szecówka (85’ 2. Rafał Dajek), 4. Krzysztof Noszczyk (65’ 10. Marcin Mikołajczyk) – 11. Karol Gałus, 8. Mateusz Błaut
Trener Warty: Karol Gałus

Skład MKS II Myszków:
Kacper Duchnowski – Bartłomiej Duda, Przemysław Frączek, Szymon Milczarek (60’Paweł Morawiec), Jakub Soswa (45’ Rafał Słociński), Jakub Świeboda (80’ Jacek Zaremba), Robert Wierzchowski (45’ Dominik Sypniewski), Norbert Wierzchowski (78’ Paweł Zemła), Michał Wysocki (45’ Kacper Nowak), Szymon Zieliński (70’ Mateusz Ginter), Michael Guiochon
Trener: Piotr Trepka

Sędziowie: Marcin Sobierajski (główny) oraz Jacek Stępień i Zdzisław Żelezik (asystenci).

Po Derbach Powiatu Myszkowskiego przyszedł czas na Derby Myszkowa, w których Warta Myszków podejmowała MKS II Myszków.
Nasz zespół przystąpił do meczu zmotywowany, z ogromną chęcią rewanżu za ostatnie porażki w lidze z Ajaksem, Lelovią i Unią, natomiast chłopaki z MKSu też chcieli pokazać się z dobrej strony, jak to w Derbach.
Dodatkowo do składu Warty wróciło dwóch podstawowych zawodników, pauzujących odpowiednio dwa i trzy mecze za kartki otrzymane we wcześniejszych meczach.
Pomimo trudnych warunków na boisku, mecz toczył się przy padającym deszczu, emocji nie brakowało od samego początku meczu.
Już w trzeciej minucie nasz grający trener Karol Gałus przed polem karnym podaje do naszego kapitana Jana Pawlika, który na szybkości wchodzi w pole karne gości i podaje piłkę wzdłuż bramki, do której dobiega Krzysztof Noszczyk i wbija ją do bramki MKSu - prowadzimy 1-0! Lepiej tego meczu nie mogliśmy zacząć!
Poirytowani młodzi zawodnicy MKS szybko łapią żółte kartki za ostre faule na naszych zawodnikach, co w konsekwencji kończy się czerwoną kartką dla Przemysława Frączka w 36 minucie meczu. Od tego momentu zaznacza się zdecydowana dominacja naszego zespołu. Jedyne niebezpieczeństwo pod naszą bramką jest po akcjach czarnoskórego zawodnika MKS oraz po stałych fragmentach gry, jednakże nasza obrona tego dnia gra bezbłędnie.

W drugiej połowie naszą dominację podkreślamy kolejnymi golami. W 50 minucie Karol Gałus przejmuje piłkę na środku boiska i po rajdzie przez prawie całą połowę pokonuje Kacpra Duchnowskiego strzałem po długim rogu i jest 2-0! Dziesięć minut później Karol Gałus otrzymuje podanie na jedenastym metrze, zwodem myli obrońcę i pięknym strzałem pokonuje po raz kolejny bramkarza MKS. Jest 3-0 a Karol kompletuje dublet w tym meczu!
W 75 minucie meczu Dominik Szecówka wykonuje rzut rożny, idealnie podaje do Tomasza Stasiury, który głową strzela na 4-0 dla Warty!
W ostatniej minucie meczu kolejny rzut rożny i Denis Zięba zdobywa swoją pierwszą bramkę dla Warty, ustalając wynik na 5-0 w Derbach Myszkowa!
Wielkie brawa dla naszych zawodników za walkę w tym meczu, widać  było w nich sportową złość za porażki we wcześniejszych meczach.
W najbliższą niedzielę, 29 października 2017 r. o godzinie 13.00 podejmujemy na własnym boisku zespół KS Kotowice, z którym na inaugurację sezonu przegraliśmy aż 1-5. Czas na rewanż !!!