Lot Konopiska – WARTA MYSZKÓW  7-2 (2-2)

5-2 Mariusz Figzał 54’ karny
6-2 Mariusz Figzał 77’
7-2 Mariusz Figzał 86’

Czerwona kartka:
54’ Tomasz Stasiura – /Warta/

Żółte kartki:
28’ Jakub Torbus /Warta/
56’ Jan Pawlik /Warta/
66’ Jakub Sapała /Lot/
80’ Mariusz Figzał /Lot/
83’ Jakub Woźniak /Lot/
83’ Dawid Sularz /Warta/

Skład Warty Myszków:
Dawid Sularz – Marcin Leciński, Mateusz Błaut, Krzysztof Noszczyk, Jakub Torbus, Marcin Mikołajczyk, Dominik Piątek, Łukasz Kowalik (46’ Tomasz Stasiura), Jan Pawlik (kapitan), Rafał Dajek (46’ Michał Stasiura), Karol Gałus

Pozostali rezerwowi Warty: R. Karoński
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Lotu Konopiska:
Balitsky - Kotas, Mastalerz (70` Jezierski), Szyduk (60` Kowalik K), Dziubiński - Opala, Sapała, Woźniak, Figzał D (65` Plaza), Figzał M - Banasiak ( 62` Włochowicz)
Trener Lotu: Łukasz Kotas

Sędziowie: Tomasz Barański (główny) oraz Bartosz Kuc i Konrad Mikołajczyk (asystenci).

Inauguracyjny mecz rundy wiosennej przypadł nam na drugą kolejkę, gdyż w pierwszej mieliśmy pauzę.
Na mecz do Konopisk, z wiceliderem tabeli, udaliśmy się osłabieni, gdyż nie mogli, z różnych przyczyn, zagrać nowi zawodnicy. Jednak największym osłabieniem okazał się brak bramkarza i musiał stanąć między słupkami naszej bramki zawodnik z pola – padło na Dawida Sularza.
Drużyna Lotu, wzmocniona kilkoma zawodnikami z wyższych lig, zaczęła mecz od ataków, co przyniosło elekt w 11 minucie meczu, kiedy to ich zawodnik wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i zdobył gola.
Po straconej bramce nasza drużyna obudziła się i zaczęła grać coraz lepszą piłkę. W 18’ Łukasz Kowalik wykorzystuje rzut karny i doprowadzamy do wyrównania!
W 28’ Karol Gałus podaje piłkę między dwóch obrońców Lotu, dochodzi do niej Marcin Mikołajczyk i wykorzystuje sytuację sam na sam! Prowadzimy z faworytem na ich boisku 2-1, co wywołuje szok w Konopiskach.
Niepotrzebnie jednak idziemy na hurra, zamiast zagrać spokojnie z tyłu i jedna z kontr Lotu kończy się faulem przed polem karnym naszej bramki. Łukasz Kotas strzałem z wolnego doprowadza do remisu i do przerwy jest 2-2.
Po zmianie stron w naszej bramce Dawida Sularza zmienia Tomasz Stasiura.
Lot podrażniony za pierwszą połowę chciał jak najszybciej rozstrzygnąć losy pojedynku co niestety udało się im, gdyż w 9 minut Lot strzelił 3 gole. Najpierw w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, później pięknym strzałem pod poprzeczkę, a następnie z rzutu karnego. Szczególnie niepotrzebna była interwencja Tomka Stasiury, który sfaulował głupio zawodnika Lotu, za co otrzymał słusznie czerwoną kartkę a Lot rzut karny.
W naszej bramce kolejna zmiana bramkarza – tym razem stanął Krzysztof Noszczyk.
Warta podłamana takim obrotem sprawy oddała pole rywalom, którzy prowadzili grę i w końcówce dobili naszą drużynę kolejnymi dwoma golami, które zdobyli po szybkich kontrach.
Reasumując gra lepsza niż wynik. Szczególnie Warta mogła podobać się w pierwszej połowie meczu, jednak początek II połowy ustawił spotkanie, szczególnie czerwona kartka.
Głowa do góry chłopaki! Karawana jedzie dalej!