WARTA MYSZKÓW – Ajaks Częstochowa 3-5  (1-4)

2-4 KAROL GAŁUS 50’
2-5 Mateusz Dziewoński 54’
3-5 DOMINIK SZECÓWKA 85’

Czerwona kartka:
14’ P. Ostalski – /Ajaks/

Żółte kartki:
5’ B. Starczewski /Ajaks/
11’ P. Ostalski /Ajaks/
14’ D. Jankowski /Warta/
14’ P. Ostalski /Ajaks/

Skład Warty Myszków:
M. Męcik, D. Jankowski, M. Mikołajczyk, K. Noszczyk, D. Szecówka, D. Zięba, J. Torbus, J. Pawlik, D. Sularz, D. Piątek, K. Gałus

Pozostali rezerwowi Warty: M. Błaut, R. Dajek
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Ajaksu Częstochowa
Nabiałek, Mazur, Gajda, Ostolski, Pokrzywiński, Wysocki, Walczyński, Kotarski, Dziewoński, Grobelak, Starczewski
Trener: Piotr Pawłowski

Sędziowie: Marcin Miarka (główny) oraz Marcin Bator i Wiktor Malinowski (asystenci).

W Świąteczną Wielką Sobotę podejmujemy drużynę lidera - Ajaks Częstochowa. Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny fatalnie, gdyż już w 4’ tracimy bramkę. Dwie minuty później mamy jednak rzut karny, którego niestety nie strzelił Dominik Szecówka posyłając piłkę obok bramki Ajaksu. Minutę po tym wydarzeniu tracimy bramkę na 0-2. W 14’ miała miejsce sytuacja, gdy zawodnik Ajaksu zaatakował brutalnie naszego stopera Dominika Jankowskiego, za co otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzeba przyznać, iż zawodnicy Ajaksu rozpoczęli mecz bardzo agresywnie, często brutalnie faulując naszych zawodników, za co w 14 minut otrzymali 4 żółte i czerwoną kartkę. Minutę później tracimy 4 bramkę, gdy nasi obrońcy na piątym metrze pozostawili bez obstawy snajpera Ajaksu, który ustrzelił hattrika. Mogło być jeszcze gorzej, gdyby w 22 minucie nasz bramkarz nie obronił rzutu karnego pięknie wyciągając piłkę uderzoną tuż przy słupku.
Od tego momentu gra zaczęła wyrównywać się, co przyniosło nam bramkę kontaktową, gdy po podaniu z głębi pola Karola Gałusa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ajaksu znalazł się nasz kapitan Jan Pawlik i pokonał  go pewnym strzałem obok słupka. Tak kończy się pierwsza połowa meczu, która była dla nas fatalna.
W drugiej połowie akcja za akcję i w 50’ grający trener Warty Karol Gałus pięknym strzałem z około 20 metrów zdobywa gola na 2-4. Strzał był naprawdę stadiony świata, piłka wpadła w samo okienko bramki, odbijając się jeszcze od poprzeczki.
Jednak zamiast iść za ciosem tracimy głupią bramkę na 2-5. Wydaje się po meczu, tymbardziej, iż Ajaks ma dwie sytuacje sam na sam, jednak nasz bramkarz wychodzi z tych pojedynków zwycięsko. Brawo!
Od około 70-ej minuty gra wyrównuje się, mamy swoje sytuacje ale bez gola. W 85’ Dominik Szecówka wychodzi sam na sam i pokonuje bramkarza gości. Jest 3-5! Dwie minuty po tej bramce mogliśmy strzelić kolejną, gdyż D. Jankowski wykonuje rzut wolny z naszej połowy i pięknym podaniem obsłużył Jana Pawlika, który główkuje minimalne nad poprzeczką Ajaksu. Szkoda tej sytuacji, gdyż końcówka mogła być naprawdę emocjonująca!
Podsumowując mecz w naszym wykonaniu, wychodzimy "na sztywno", tracimy w 19 minut 4 gole! Później nasza gra mogła się naprawdę podobać.

Panowie! W niedzielę 8 kwietnia jedziemy do Lelowa i walczymy od PIERWSZEJ minuty meczu, a nie wtedy jak już przegrywamy!