WARTA MYSZKÓW – Unia Masłońskie 1-6 (0-5)

0-5 Dawid Szecówka 45’
1-5 MATEUSZ MĘCIK 46’
1-6 Adam Kamela 87

Żółte kartki:
11’ Jan Pawlik (Warta)
23’ Aleksander Górecki (Unia)
37’ Mateusz Szecówka (Warta)
63’ Adam Kamela (Unia)
88’ Mateusz Męcik (Warta)

Skład Warty Myszków:
1. Marcin Szeliga (48’ Łukasz Czerwik) – 17. Dawid Sularz, 8. Mateusz Błaut, 14. Tomasz Stasiura, 19. Michał Stasiura – 88. Rafał Dajek 18. Mateusz Szecówka, 21. Jan Pawlik /kapitan/, 99. Dominik Szecówka (45’ 15. Piotr Szczupak) – 25. Karol Gałus, 24. Mateusz Męcik

Pozostali rezerwowi Warty: 5. Dominik Piątek, 11. Jakub Torbus, 4. Dominik Jankowski
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Unia Masłońskie:
Kamil Kozieł –Aleksander Górecki (60’ Bartosz Dworczak), Paweł Krakowian, Michał Lupa, Dominik Makuch (53’ Piotr Juzoń), Patryk Skoczyński, Dawid Szecówka, Karol Kochlik, Adam Kamela (75’ Przemysław Wielgos), Daniel Kozieł, Dariusz Wróbel (46’ Kamil Skorek)
Trener: Tomasz Dusza

Sędziowie: Bartosz Henel (główny) oraz Ewelina Kaczmarzyk i Wiktor Malinowski (asystenci).

Pierwszą kolejkę, historycznej trzeciej rundy sezonu 2017/2018 częstochowskiej B klasy, rozgrywamy przed własną publicznością z Unią Masłońskie. Był to drugi mecz z tą drużyną w przeciągu dwóch tygodni.
Poprzedni przegraliśmy 1-4 i chłopaki pałali chęcią rewanżu, niestety życie zweryfikowało boleśnie ich chęci.
Do meczu przystąpiliśmy tradycyjnie już bez kilku zawodników, w tym, co najważniejsze bez podstawowych bramkarzy i między słupkami ponownie musiał stanąć były wieloletni bramkarz Warty – Marcin Szeliga.

W 12’ meczu konto bramkowe otworzył, strzałem z rzutu wolnego, były zawodnik Warty – Michał Lupa. Strzał był piękny, nie do obrony, jednakże po faulu, którego nie było – zawodnik Unii przewrócił się o piłkę, a sędzia odgwizdał rzut wolny, dodatkowo karząc żółtą kartką naszego kapitana Jana Pawlika, który protestował przeciwko decyzji sędziego. Kartka była o tyle ważna, iż była to jego czwarta żółta kartka w sezonie, która wykluczyła kapitana z następnego meczu w Lelowie.

Po tej sytuacji jakby zeszło z chłopaków powietrze i w 15 minut tracimy cztery gole, po fatalnych błędach obrony i bramkarza. Do przerwy schodzimy z wynikiem 0-5!
Zaraz po przerwie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii jest Karol Gałus, którego strzał broni bramkarz ale do piłki dochodzi Mateusz Męcik i strzałem do pustej bramki zdobywa honorowego gola dla Warty.

Cała druga połowa to prowadzenie gry przez Wartę, gdyż Unia mając korzystny wynik cofnęła się, broniąc wyniku.
Mamy kilka sytuacji dogodnych do zmniejszenia niekorzystnego wyniku, jednak zabrakło skuteczności. Czego nie udało się Warcie, dokonała Unia na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem, strzelając gola na 6-1 – dobijając tym samym naszą drużynę.

Trzecia porażka w tym sezonie z Unią Masłońskie stała się faktem, co mecz to gorzej, po 0-2, było 1-4 a teraz 1-6… Nie pamiętamy, kiedy ostatnio w historii była taka czarna seria meczów z tą drużyną…
Szacunek dla tych chłopaków, którzy pomimo osłabienia walczyli na boisku zostawiając zdrowie – jednocześnie ZERO SZACUNKU dla tych, którzy pomimo zapewnień, iż będą na meczu – nie tylko nie dojechali ale nawet nie potrafili odebrać telefonu…