Strona główna » Aktualności » Lider pokonany! Warta - Ajaks 2-1!

WARTA MYSZKÓW – Ajaks Częstochowa 2-1 (1-0)

1-0 Karol Gałus 34’
2-0 Jakub Torbus 83’
2-1 Tomasz Stachera 90’+4

Żółte kartki:
25’ Jan Pawlik (Warta)
25’ Maciej Nabiałek (Ajaks)
76’ Dominik Szecówka (Warta)
85’ Kacper Klamut (Ajaks)
86’ Mateusz Dziewoński (Ajaks)

Skład Warta Myszków:
1. Łukasz Czerwik – 8. Mateusz Błaut, 21. Krzysztof Noszczyk, 18. Mateusz Szecówka, 17. Dawid Sularz – 6. Jan Pawlik /kapitan/, 99. Dominik Szecówka (84’ 11. Dominik Piętak), 19. Piotr Szczupak (87’ 14. Tomasz Stasiura), 7. Dominik Piątek, 10. Jakub Torbus – 15. Karol Gałus (90’ 5. Mateusz Męcik)

Pozostali rezerwowi Warty:
12. Marcin Szeliga, 88. Rafał Dajek, 25. Michał Stasiura
Trener Warty: Karol Gałus

Skład Ajaks Częstochowa:
99. Wojciech Gajda – 7. Maciej Nabiałek, 10. Kacper Klamut, 19, Piotr Ostolski (41’ 3. Tomasz Stachera), 13. Dominik Wysocki, 5. Alex Walczyński (85’ 16. Piotr Pawłowski), 69. Krystian Kotarski, 17. Mateusz Mazur, 18. Bartosz Starczewski (63’ 2. Wojciech Rosa, 9. Mateusz Pokrzywiński, 8. Mateusz Dziewoński
Trener: Piotr Pawłowski

Sędziowie: Edward Budzowski (głowny) oraz Zenon Surma i Tadeusz Dana (asystenci).

Terminarz rozgrywek został tak ustalony, że dwa ostatnie mecze sezonu przychodzi nam zagrać z liderami rozgrywek, którzy najprawdopodobniej wywalczą awans do A klasy. Jedyną drużyną, która może im pokrzyżować plany jest dobrze nam znana Unia Masłońskie, która nadal mocno wierzy w awans i zapewne nam bardzo mocno kibicowała w tym meczu.

Nasza drużyna, po zeszłotygodniowym blamażu w Derbach Myszkowa, chciała w dobrym stylu pożegnać się z własną publicznością przed zakończeniem sezonu.

Mecz rozpoczął się od ataków Ajaksu, który chciał  szybko zdobyć prowadzenie i spokojnie kontrolować mecz, jednak z każdą upływającą minutą mecz wyrównywał się, głównie za sprawą bardzo dobrze grających zawodników Warty.

W 19’ meczu Karol Gałus minął obrońcę i z boku pola karnego wyszedł sam na sam z bramkarzem Ajaksu, jednak zamiast samemu strzelać, podał do jeszcze lepiej ustawionego Dominika Szecówki, który jednak w doskonałej sytuacji, będąc sam na 8 metrze przed pustą bramką, nie trafił w piłkę i zmarnował 500 procentową sytuację na zdobycie prowadzenia!

Co się odwlecze to nie uciecze… W 34’ Karol Gałus wszedł z piłką w pole karne i uderzeniem głową przelogował bramkarza Ajaksu! 1-0 dla Warty!
Ajaks podrażniony ruszył na naszą bramkę, jednak nie miał  stuprocentowych sytuacji na zdobycie gola, gdyż dobrze grała nasza obrona i bramkarz, niedopuszczając zawodników Ajaksu w bezpośrednie pobliże naszej bramki.

W końcówce pierwszej połowy, jedna z kontr Warty mogła przynieść podwyższenie wyniku, jednak  dwóch naszych zawodników Dominik Szecówka i Dominik Piątek, którzy wyszli sam na sam z bramkarzem Ajaksu, zmarnowali doskonałą okazję strzelając obok bramki.

Po przerwie mecz był wyrównany, dało się zauważyć nerwowość w grze Ajaksu, który z każdą upływającą minutą, coraz bardziej irytował się biciem w mur obrony Warty.

Nasi zawodnicy spokojnie czekali na swoją okazję do podwyższenia wyniku i ta nadarzyła się w 83’ kiedy to z głębi pola bardzo dobre podanie, za plecy obrony Ajaksu, otrzymał Jakub Torbus i zza pola karnego pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Ajaksu! 2-0 i szok dla zawodników Ajaksu!

Poirytowany Ajaks jeszcze bardziej natarł na naszą bramkę jednak bez efektu, dodatkowo, aby ich wybić z rytmu gry, przeprowadzamy trzy zmiany w końcówce spotkania, wprowadzając między innymi dwóch zawodników z Młodej Warty.

Sędzia  do regulaminowego czasu gry dolicza aż 6 minut i w jej ostatniej minucie tracimy kontaktowego gola, którego strzela, w zamieszaniu podbramkowym, Tomasz Stachera. Warto nadmienić, iż Tomasz Stachera to były zawodnik, m.in. Krisbutu Myszków, w którym grał w obecnej I lidze.

Sędzia dwie munity później kończy mecz i odnosimy sensacyjne zwycięstwo nad liderem, czyniąc ostatnią kolejkę mega interesującą, gdyż trzy drużyny mają realne szanse na zajęcie dwóch miejsc dających awans do A klasy.

My, w niedzielę 24 czerwca, podbudowani wygraną, jedziemy do Konopisk sprawić kolejną niespodziankę i godnie zakończyć ten nieudany sezon!

Zapraszamy wszystkich kibiców Warty na ten mecz! Pamiętajcie tylko, że mecz jest na obiekcie tzw. Pająk, który mieści się przy Zalewie Pająk, na którym odbędzie się w tym dniu festyn. Początek meczu o godzinie 16.00.